Potápění a šnorchlování

Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra Socotra

Sokotra patří mezi vyhlášenou oblast Jemenu pro potápění i šnorchlování.  Pro milovníky vody zde čeká podmořský svět, jehož úžasná druhová rozmanitost zajišťuje mimořádnou podívanou.

Záleží jen na vás, zda si zvolíte jednodušší šnorchlování nebo se vydáte vstříc životu pod vodou formou náročnějšího potápění.

Vybrat si můžete z mnoha míst, kde se nachází nejzajímavější ponory:

-          V mořské přírodní rezervaci Dihamri s více než 80 druhy korálů a 150 druhů ryb. Podmořský reliéf je zajímavý, neboť z mořského dna vystupuje hora. Zde se dělají nejhlubší ponory a to do hloubky až 50 metrů. Noční ponory jsou zde možné.

-          V mořské přírodní rezervaci Rosh s korálovou stěnou asi kilometr od pobřeží.

-          sedm míst k ponoru se nachází v chráněném území  oblasti Ras Irsil s početnými vraky lodí. Některé jsou staré až 50 let a lze jimi proplouvat.

-          Na západním výběžku pláže Shouab – je zde jediné místo k ponoru, avšak čeká na vás  největší vrak železné lodi v Sokotránských vodách.

Potápěčské centrum je otevřeno v kempu Dihamri a je provozováno profesionálním potápěčským instruktorem vyškoleným UNDP projektem Socotra. Máte možnost si zde zapůjčit potápěčskou výbavu pro ponory do všech oblastí.