Nastavení cookies

Co vidět a co dělat na Sokotře?

Jedinečný obraz této neskutečné krajiny tvoří ikonické dračince neboli stromy dračí krve ( Draceana Cinnabari ). Třetinu místních rostlin nenajdete nikde jinde na světě. Dalším typickým zástupcem sokotérských endemitů, který bizardně dokresluje krajinu je sukulent pouštní růže nebo-li česky lahvovník. Poznáte i další vzácné dřeviny jako okurkovníky nebo kadidlovníky.

Na pestrou vegetaci navazují hory, tyčící se až do výšky 1500 metrů , také granitové masivy provrtané neprobádanými jeskyněmi, které ukáží další skrytou tvář přírody. Nebo stametrové písečné duny tvořené po staletí monzunovými větry a vápencové plošiny zvrásněné mohutnými kaňony a vádí pronikající do hornatého vnitrozemí. 

Svědectví o úžasné vynalézavosti přírody tvoří také drobní živočichové, až 90% je rovněž endemických a to vše díky dlouholeté izolaci ostrova spolu s velmi omezenou přítomností lidí. Pokud budete mít štěstí, spatříte vzácnou cibetku nebo chameleona.

Uchvátí vás také podmořský svět, jehož druhová rozmanitost v mnohém předčí Rudé moře. Delfíni, žraloci obrovští živící se planktonem, rejnoci nebo želvy společně s mnoha druhy vzácných ryb a korálů, tvoří jedinečný ekosystém a barevný svět pod hladinou.

Těšit se můžete tedy i na podvodní dobrodružství a prozkoumávání přírodního akvária.

Není tedy divu, že se Sokotře přezdívá Galapágy Indického oceánu. 

Panensky nedotčená příroda, na vás dýchne a doslava se vryje pod kůži svým nezaměnitelným způsobem, na míle vzdáleným přetechnizovaným světem západu. I samotný západ slunce, pozorování oblohy plné tisíci hvězd a nebo večery provoněné mořským vzduchem jsou na Sokotře opravdu silným zážitkem.

Sokotra vám nabídne ještě mnohem víc......

Nabídne také neuvěřitelnou pohostinnost místních lidí, žijících skromě a v drsných klimatických podmínkách, silnou vazbou na rodiny a komunity, kde se vzájemně nepovažují za konkurenci, ale společně se potřebují a jeden druhému pomáhají. Žijících šťastně a s úsměvem na tváři odkázáni na nehostinné podmínky ostrova.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra