Nastavení cookies

Moře a pláže Sokotry

Dihamri

Severovýchod ostrova s přírodní mořskou rezervací. Podmořský ráj nabízí jedny z nejlepších podmínek pro potápění. Rezervaci Dihamri obývá ohromné množství rozmanitých druhu ryb a nádherné korálové útesy. Na spatření tohoto pozoruhodného světa stačí pouze brýle a šnorchl, které vám zapůjčí správce rezervace.

Delicia

Delicia je písečná pláž nedaleko Hadiba. Můžete si zaplavat v moři, opalovat se nebo vyšplhat na písečnou dunu, která se opírá o skalní masiv. V okolí Delicie jsou silné podmořské proudy proto neplavte daleko od pláže.

Detwah Lagoon

Jednoznačně nejpůsobivější místo a pláž ostrova, přezdívané magické oko. K dispozici je velký a dobře vybavený kemp, včetně sprch a toalety. V této oblasti můžete jen relaxovat, tak jako podnikat procházky po okolí laguny.

Shoab

Lodí od vesnice Qualansia se dostanete za hodinu na izolované a neuvěřitelné místo, písečnou pláž Shoab s tyrkysovou barvou moře. Monumentální horský masiv a odlehlost pláže zaručuje klid a jedinečnou atmosféru. Můžete šnorchlovat, pokud budete mít štěstí spatříte želvy carrety, hejna delfínů, žraloka obrovského a vzácné druhy ptactva.

Aomak

Nejodlehlejší oblast a nejdelší pláž ostrova na jižním pobřeží s výhledem na indický oceán. Poklidné místo lemované dlouhými plážemi se sněhobílým pískem vybízí k odpočinku nebo prohlídce přilehlých vesniček. Vychutnejte si jedinečné okamžiky v blízkosti oázy palem, kde se poušť táhne podél pobřeží oceánu.Pláž s přístřešky poskytuje velmi dobré zázemí pro kempování včetně elektřiny, základní sprchy a toalety.

Arher a Ras Ersel (Erissel)

Monumentální písečné duny a průzračná říčka tekoucí z hor jen dokresluje jedinečnost této oblasti. Kouzelné místo pro táboření, odpočinek nebo náročnější výstup na jednu z dun. Pohled z vrcholu na pobřeží je úchvatný. Severovýchodní bod ostrova Ras Ersel obklopuje mnoho divokých a nedotčených pláží. Oblast je vhodná také pro rybaření.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra