Nastavení cookies

Moře a pláže Sokotry

 

Aomak 

Exclusivní novinka pouze a pro naše hosty, pro sezónu 2023/2024 jsme právě zde otevřeli nový a privátní kemp na pláži Aomak. Jedná se o první, soukromý kemp na Sokotře, exclusivně a pouze pro naše hosty společnosti Socotra.cz/ Socotra Exclusive Tours.

Poklidné místo lemované dlouhými plážemi se sněhobílým pískem vybízí k odpočinku nebo prohlídce přilehlých vesniček. Vychutnejte si jedinečné okamžiky v blízkosti oázy palem, kde se poušť táhne podél pobřeží oceánu.

Kemp přímo na pláži o rozloze 3000 m2 je plně oplocen pro větší soukromí, v kempu se nachází 3 toalety a sprchy evropského stylu a také 2 přírodní přístřešky pro zajištění stínu při relaxování a stolování. Pláž je nejdelší a nejkrásnější z celého jižního pobřeží. Spát můžete v kamenných přístřešcích se střechou z palmových větví nebo ve stanu. Můžete se odtud vydat na výlet k nedalekým písečným dunám Zahaq nebo do jeskyně Dagub.

Dihamri

Severovýchod ostrova s přírodní mořskou rezervací. Podmořský ráj nabízí jedny z nejlepších podmínek pro potápění. Rezervaci Dihamri obývá ohromné množství rozmanitých druhu ryb a nádherné korálové útesy. Na spatření tohoto pozoruhodného světa stačí pouze brýle a šnorchl, které vám zapůjčí správce rezervace.

Delicia

Delicia je písečná pláž nedaleko Hadiba. Můžete si zaplavat v moři, opalovat se nebo vyšplhat na písečnou dunu, která se opírá o skalní masiv. V okolí Delicie jsou silné podmořské proudy proto neplavte daleko od pláže.

Detwah Lagoon

Jednoznačně nejpůsobivější místo a pláž ostrova, přezdívané magické oko. K dispozici je velký a dobře vybavený kemp, včetně sprch a toalety. V této oblasti můžete jen relaxovat, tak jako podnikat procházky po okolí laguny.

Shoab

Lodí od vesnice Qualansia se dostanete za hodinu na izolované a neuvěřitelné místo, písečnou pláž Shoab s tyrkysovou barvou moře. Monumentální horský masiv a odlehlost pláže zaručuje klid a jedinečnou atmosféru. Můžete šnorchlovat, pokud budete mít štěstí spatříte želvy carrety, hejna delfínů, žraloka obrovského a vzácné druhy ptactva.

Arher a Ras Ersel (Erissel)

Monumentální písečné duny a průzračná říčka tekoucí z hor jen dokresluje jedinečnost této oblasti. Kouzelné místo pro táboření, odpočinek nebo náročnější výstup na jednu z dun. Pohled z vrcholu na pobřeží je úchvatný. Severovýchodní bod ostrova Ras Ersel obklopuje mnoho divokých a nedotčených pláží. Oblast je vhodná také pro rybaření.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra