Nastavení cookies

Hory a vnitrozemí Sokotry

Dixam plateau

V centrální části ostrova se náhle ocitnete v pravěku. Náhorní plošina a kaňony s unikátními endemickými stromy Dračince rumělkového (Draceana Cinnabari). Nekonečná hra stínů a barev při zapadajícím slunci vykresluje tak bizardní obrazy, kterým lze jen těžko uvěřit. Koupání ve skalnatém bazénku v údolí je odměnou za procházku po kamenité cestě neuvěřitelné krajiny.

Homhil

Na severovýchodě ostrova se rozprostírá náhorní plošina Homhil. Chráněná krajinná oblast s mnoha myrhovníky, kadidlovníky, lahvovníky a stromy Dračí krve. Především kombinace různých druhů stromů, příkré svahy s dracénami a přírodní jezírka s průzračnou vodou tvoří neobyčejný obraz této krajiny. Oblast je bohatá na zástupce ptačí říše, plazů, hmyzu a dalších. Na Homhilu si můžete vybrat k procházkám mnoho tras. Po nakloněném svahu dojdete k neuvěřitelnému panoramatickému jezírku s výhledem na oceán.

Fermhin/Momi

Náhorní plošina Fermhin je největším lesem stromů Dračí krve. Nikde jinde na světě nenajdete stromy Dračí krve v takové hustotě jako zde. Místní lidé nám ukážou, jak sbírali – a stále sbírají v menším měřítku – vzácnou červenou pryskyřici stromů.

Pohoří Hagher/vrchol Skand

Nabízí se zde mnoho tras a možností kam vyrazit. Ovšem jen zkušený místní průvodce vám může doporučit vhodnou trasu v závislosti na ročním období a vaší kondici. Zdolat nejvyšší horské oblasti vrcholu Skand a sestoupit zpět na pobřeží nejkrásnější přírodní lokalitou Wadi Ayhaft patří k těm nejsilnějším zážitkům a přáním každého aktivněji založeného turisty.

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra