Nastavení cookies

Ostrov Sokotra

Stále jsou na světě místa, kde se sny plní a kde se člověk může cítit jako dobrodruh objevující dosud neobjevené věci.

Souostroví Sokotra, na severozápadě indického oceánu poblíž Adenského zálivu, je dlouhé 250km a zahrnuje čtyři ostrovy a dva skalnaté ostrůvky, které vypadají jako prodloužení Afrického rohu.

Tato lokalita má unikátní význam pro svou biologickou rozmanitost s bohatou a odlišnou flórou a faunou: 37% z 825 druhů rostlin Socotra, 90% druhů plazů a 95% druhů suchozemských plžů se nevyskytuje nikde jinde na světě.

Sokotra je ostrov ležící v Indickém oceánu, v tropickém pásu nedaleko afrického pobřeží a je součástí Jemenské republiky. Díky své poloze a jedinečnosti nabízí příjemné klimatické podmínky pro různorodé aktivity a pro turisty hledající nevšední zážitky. Ať jste nadšeným cestovatelem, dobrodruhem, milovníkem přírody, botanikem nebo vášnivým biologem, speleologem, rybářem či potápěčem, Sokotra vám odkryje část svého pravěkého bohatství, které byste jinde na světě v takové hojnosti a kombinaci marně hledali.

Ostrov nabízí nekonečné kilometry bělostného pobřeží, bez turistů a bez turistických zařízení.

Neuvěřitelná rozmanitost ostrova tvoří fascinující obraz krajiny a pro Evropana natolik zajímavý, že k Sokotře musí nalézt silné pouto snad každý, kdo má to štěstí ji spatřit.

Geologové ostrov pokládají za „nejizolovanější kus souše“ v celé historii Země.

Ostrov je přitažlivým místem pro všechny milovníky pohybu, procházek a trekingu. Pro všechny z vás, kteří hledáte panenské místo a ne turistickou destinaci s hotely a lehátky na pláži.

Lehkou túru zvládne díky příjemnému klimatu každý, pohybu zdatný jedinec. Podniknout náročnější trek mohou sportovněji založení turisté.

Pro milovníky vody zde čeká podmořský svět, jehož úžasná druhová rozmanitost zajišťuje mimořádnou podívanou. Můžete pozorovat nebo dokonce plavat s delfíny, vidět želvy, rejnoky a mnoho dalších nádherných barevných ryb žijících na korálových útesech.

Těšit se můžete tedy i na podvodní dobrodružství a prozkoumávání přírodního akvária.

Sokotra nabízí pro každého něco speciálního a přesvědčí vás, že panenský svět ještě existuje!

 

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra