Nastavení cookies

Ekoturistika / Eko Kempy

Kempy

Aomak kemp /Exklusivní novinka pro naše hosty. Pro sezónu 2023/2024 jsme právě zde otevřeli nový a privátní kemp na pláži Aomak. Jedná se o první, soukromý kemp na Sokotře, exclusivně a pouze pro naše hosty společnosti Socotra.czSocotra Exclusive Tours.  Kemp přímo na pláži o rozloze 3000 m2 je plně oplocen pro větší soukromí, v kempu se nachází 3 toalety a sprchy evropského stylu a také 2 přírodní přístřešky pro zajištění stínu při relaxování a stolování. Pláž je nejdelší a nejkrásnější z celého jižního pobřeží.

Spát můžete v kamenných přístřešcích se střechou z palmových větví nebo ve stanu. Můžete se odtud vydat na výlet k nedalekým písečným dunám Zahaq nebo do jeskyně Dagub.

Dehamri kemp na břehu mořské přírodní rezervace.Můžete si zde půjčit vybavení pro šnorchlování. Nachází se zde také jediná potápěčská základna na ostrově. K dispozici jsou sdílené toalety a sprchy. Personál připraví jídlo, právě zde je možné ochutnat langusty - dle dostupnosti. Zděné přístřešky a stany jsou připraveny vás hostit přes noc.

Detwah kemp u nejromantičtějšího místa na ostrově zátoky Detwah lagoon . Rozlehlý kemp kde se můžete ke spánku uložit v palmových přístřešcích nebo ve stanech. K dispozici jsou sdílené základní sprchy a toalety. 

Homhil kemp v kouzelné krajině dracen a lahvovníků. Spát budete ve stanech nebo v kameném přístřešku. K dispozici je sdílená toaleta a sprcha. Noci mohou být chladnější, ale jediný „rušivý“ element je ticho a nádherná obloha tisíce hvězd.

Rosh kemp na břehu korálové pláže mořské přírodní rezervace.Přespat můžete ve stanech nebo v palmových přístřescích. Můžete zde šnorchlovat, potápět se nebo vyrazit k jeskyni Hoq. 

Eco lodge v blízkosti pláže Delicia a nedaleko města Hadibo.Toto místo patří Adibově rodině, která zde provozuje restauraci a ubytování v chýších či ve stanech. Nedaleko se nachází botanická školka s endemickými rostlinami.

Skand kemp na úpatí hory Jabal Skand. Je odtud úžasný výhled na skalnaté vrcholky, kam se však dostanete až po několika hodinách treku. Přes noc můžete spát ve stanu nebo uvnitř kamenné budovy.

 

Ekoturistika

Cestování patří k fenoménu dnešní doby, stále častěji se vydáváme do exotičtějších a méně známých koutů světa. Způsob cestování, lokalita, okolnosti i podmínky našich cest však ovlivňují naši budoucnost více, než si sami připouštíme.

Pro ostrov Sokotra představuje ekoturistika v rámci růstu cestovního ruchu velmi významný sektor národního hospodářství rozvíjející se ve snaze ochránit své přírodní i kulturní bohatství.

Ekoturistiku lze definovat jako jednu z forem zodpovědného cestování do přírodních oblastí v různých částech světa s důrazem na respektování a ohled k životnímu prostředí, kulturním hodnotám místních komunit i na rozvoj prosperity daných oblastí.

Hlavní pravidla ekoturistiky

  • zajistit si dostatek nezbytných informací: najděte si místního průvodce, jenž bude naplňovat základní principy ohleduplnosti a ochrany životního prostředí
  • využívat stezky či trasy určené pro turisty: minimalizujete tak možný nepříznivý dopad na místní přírodu (plašení zvířat, poškození rostlin)
  • chodit co nejvíce pěšky, případně využívat takový způsob dopravy, který je nejšetrnější k životnímu prostředí: eliminujete tak znečištění životního prostředí
  • pohybovat se v malých skupinách: malé skupiny chovající se zodpovědně snižují nepříznivý dopad na okolní přírodu
  • informovat se o místní kultuře: lépe tak pochopíte místní obyvatele a nebudete působit jako rušivý element
  • peníze utrácet v místních komunitách: přispíváte tak ke zlepšení ekonomických poměrů místních obyvatel
  • ochraňovat přírodní zdroje: šetřete vodou, nenechávejte zbytečně zapnutá elektrická zařízení
  • chovat se ohleduplně k přírodnímu bohatství: neodnášejte si nic z přírody, narušujete tak zdejší životní podmínky, nezanechávejte za sebou odpadky
  • chránit přírodu i doma: šetřete přírodní zdroje, chovejte se ohleduplně i ke svému životnímu prostředí, zajímejte se o přírodu hlouběji

 

Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra Ostrov Sokotra